Kupujeme stůl na stolní tenis

Nákup stolu na stolní tenis není tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pro někoho je jediným rozdílem barva povrchu, ale věřte nám, že rozdílů je mnohem víc.

Stůl na stolní tenis by měl vydržet několik let intenzivního hraní, prakticky až jednu generaci. V řadě telocvičen najdete stoly staré patnáct, dvacet let i více. Proto při výběru stolu postupujte pečlivě.

Kde budete hrát? 

První a nejdůležitější otázkou je umístění stolu. Budete hrát doma, nebo venku? Z této otázky vyplývá základní rozdělení stolů na vnitřní a venkovní, nebo interiérové a exteriérové. Důležité tedy je, zda bude stůl vystaven vyšší vlhkosti a povětrnostním vlivům. Pokud jej chcete umístit ven (typicky na zahradu), tak si vyberte venkovní stůl, jehož povrch je opatřen speciálním nátěrem, nebo vrstvou hliníku a je tak odolný vůči dešti, chladu a větru.

U interiérových stolů je zase důležitým parametrem místo. Pro bezpečnou hru počítejte s 2-3 metry kolem stolu. Pokud chcete stůl po hře skládat, vybírejte stoly, které to umožňují. Také se dívejte, zda má transportní kolečka, která jeho přesun ve složeném i nesloženém stavu usnadňují. 

Detaily a vychytávky

Po výběru typu stolu se již můžete zaměřit na další parametry, kvalitu provedení a případné užitečné doplňky. Řešit můžete vyztužení desky kovovým rámem (dražší stoly jej mají a jsou ochranou proti prohnutí a další deformacím), jaká transportní kolečka jsou použitá, zda mají brzdu a jakou tloušťkou hlavní desky stůl disponuje. 

A ty vychytávky?

  • držáky na pálky a míčky
  • možnost sklopení jedné poloviny stolu pro trénink jednoho hráče
  • nastavení výšky pro menší tenisty

Stůl za výbornou cenu - inSPORTline Balis

Stůl je včetně rychloupínací síťky, má stabilní jednoduchou konstrukci  a masivní desku. Deska je z moderního materiálu MDF (medium density fibreboard), což je v nejnižší cenové kategorii spíše výjimkou. Stůl je určený pro hru v interiéru, pro venkovní hraní není povrch desky ošetřen. Všichni hráči ocení rychle sestavení a hurá na hru. Složený zabere minimum místa - cca 1,5 krát 1,5 metru, někde v garáži opřený o stěnu je takřka neviditelný.