Stůl na stolní tenis na zahradu

Na zahradu si musíte pořídit exteriérové stoly na stolní tenis, které mají povrch odolný vůči nepřízni počasí. I na zahradě je však lepší, když stůl umístíte pod nějaký přístřešek, nebo bude aspoň chráněný před větrem. Ideální je stůl v době, kdy se na něm nehraje, chránit krycí plachtou.

Pět skvělých rad pro výběr pingpongového stolu na zahradu

1. Vybírejte pouze stoly určené do exteriéru

Stoly pro venkovní použití mají speciálně upravený povrch, který má odolávat povětrnostním vlivům. Jsou vybaveny antireflexní vrstvou a UV filtrem a to proti negativnímu působení slunečního svitu. 

2. Počítejte s dostatečným prostorem pro stůl a hraní

Tato rada je univerzální pro jakýkoliv stůl na stolní tenis. Ideální je prostor nejméně 10x5 metrů. Pokud je menší, snažte se z okolí stolu odstranit překážky, které by mohly být příčinou zranění. Pokud chcete venku hrávat i za teplých letních večerů, nezapomeňte na osvětlení.

3. Vyberte si stůl s držákem míčků a pálek

Užitečnou vychytávkou jsou držáky na míčky a pálky. Má je každý kvalitnější stůl a díky němu už míčky nebudete ztrácet. Pozor na krytí držáku, ať vám především potah pálek vydrží i venku na dešti.

4. Pozor na prostor pod stolem

Zvažte také, kde bude stůl umístěn. Ideální je co nejrovnější povrch, na kterém předejdete pádům a zraněním. Rovný povrch je také základem pro stabilní umístění stolu. Doma na zahradě jste přeci jen omezeni volbou povrchu, ale neměl by být kluzký a přiliš nerovný.

5. Vylepšete svůj stůl o krycí plachtu

I sebeodolnější venkovní stůl na stolní tenis bude mít delší životnost, když ho po hraní přikryjete plachtou. Pokud neplánujete hrát i v zimním období, tak stůl uskladněte třeba v garáži. Stoly jsou obvykle skládací a nezaberou tolik místa.

Stůl na stolní tenis na zahradu inSPORTline Sunny 700

Naším tipem je kvalitní stůl z ocelové konstrukce Sunny 700, který koupíte za asi 13 tisíc korun. Má řadu zajímavých funkcí a vychytávek - např. díky systému sklopení půlky stolu s ním může trénovat i jeden hráč, má držák míčků a pálek, takže se vám už žádný "nezatoulá". Ocelová konstrukce a kvalitní lak odolává vodě, větru i slunečnímu UV záření. Speciální systém sklápění Twin-Multi Security je velmi jednoduchý a komfortní, díky čemuž lze stůl snadno skladovat či převážet. Má i transportní kolečka, takže jej můžete jednoduše přesunout, kam zrovna potřebujete. 

Potěší i taková drobnost jako síťka, která je součástí balení. I k takto odolnému stolu přeci jen doporučujeme ochrannou plachtu na pingpongový stůl, kterou koupíte za cca 2 tisíce korun.