Nové technologie ve výrobě pálek na stolní tenis

Dnes se stále více uplatňují kompozitní ping-pongové pálky s různými druhy potahů, ale 85 % jejich tloušťky musí stále tvořit dřevo. Zajímavé je, že velikost, tvar a hmotnost pálky nejsou přesně dány, i když většinou je to ovál s průměrem okolo 20 cm.

Zvolte pálku podle svého stylu hry a přihlédněte např. k těmto parametrům:

  • konstrukce – 5 vrstev dýhy
  • Feeling systém – nižší hmotnost díky vertikálnímu frézování rukojeti
  • Ergo Grip – zaoblená, ergonomická rukojeť, která se okamžitě přizpůsobí ruce
  • Carbowood – karbonová vlákna pro větší přesnost úderu
  • ACS – využití přizpůsobitelné ultralehké gumy pro nejvyšší rotace, rychlost a sílu

Pálky pro turnaje ve stolním tenisu jsou lehké, z pružného dřeva, s potahem umožňujícím provádět rotaci míčku a schválené mezinárodní federaci stolního tenisu ITTF.

Užitečnými funkcemi jsou vybaveny také outdoorové ping-pongové pálky. Díky technologii vstřikování plastů je pálka Joola Linus za 229 Kč maximálně odolná vůči povětrnostním vlivům. Kromě nejvyšší možné kontroly míče je zajištěna i dostatečná točivost, takže zahrajete topspin i chopované balóny s mírnou rotací.

Z historie pálek na stolní tenis

První pálky na stolní tenis byly duté pergamenové a vydávaly onen legendární zvuk „pong“, přičemž „ping“ je zvuk míče na stole. Následovaly pálky dřevěné a pak pokryté vroubkovanou gumou, anglickým patentem. Vývoj přinesl pálky s houbovým, sendvičovým a softovým potahem. Současné pálky určené pro rychlou moderní hru se používají od 70. let 20. století a jsou neustále inovované.